יורדים משרה עכשיו


צריך לרדת מהסיפור על שרה  נתניהו. ידעתי שהוא יגיע. אבל משהגיע הוא עדיין ממלא אותי בחילה קלה להבט אחד של מקצוע אהבתי עיתונות. אני מתכוון לפלישה לא תמימה לביתו ומבצרו של הפוליטיקאי.

צריך לרדת משרה

מפני שלעסוק באופיה של אשת ראש הממשלה וביחסה לעובדת  בביתה פירושו לרדת לרמה הירודה ביותר האפשרית של סיקור מדיני וקצת למטה מזה.

מפני שהנושא הקיומי המרכזי של חיינו והשאלה הגדולה בתחום המנהיגות שיש או אין לנו אינם בתחום הכפייתיות בנוהלי תיחזוק וניהול משק בית. 

 השאלות הן האם בנימין נתניהו יורה או לא יורה על פעולה ישראלית מול ההדק הגרעיני האירני לפני שיהיה מאוחר מדי והאם בנימין נתניהו יוכל לרבע את המעגל, להפוך למציאות את נאום בר-אילן על שתי מדינות לשני עמים. אחת מהן –נטולת יכולת צבאית.

כל זאת מבלי לפצוע אנושות את ההתיישבות היהודית בגדה המערבית ומבלי לחלק את ירושלים. הסיפור הגורלי והמכריע הזה מתמקד באישיותו ובמנהיגותו של בנימין נתניהו- לא ברעייתו.

עוד פחות מכך ברכילות זעירה העוסקת במי מונה למה בלשכת רוה"מ.

מי האיש שלה ומי האיש שלו.

אפילו המלחמה בין "ידיעות אחרונות" ומה שנותר מ"מעריב" לבין "ישראל היום" המגביר את תפוצתו אינה מצדיקה שימוש בכל אמצעי ובכל כלי כדי להלום בראש הממשלה המכהן. "ישראל היום" הוא קול לגיטימי במפת התקשורת הישראלית תורם ולא פוגם בריקמה הדמוקרטית החייבת בריבוי קולות.

  נכון גרס אחמד טיבי שהפך לרגע לאופוזיציונר ראשי ואחראי כשאמר שהוא היה רוצה להפיל את ראש הממשלה בכל רגע, גם היום וגם אתמול אך הוא לא רוצה להפיל את אשת ראש הממשלה והיא אינה יעד והיא אינה צריכה להיות מטרה לניגוח. מישהו ב"קדימה" יכול לקבל אצלו שיעורים פרטיים ולא בגניקולוגיה.

גם אם אישי ציבור מוותרים ביודעין על זכותם לפרטיות מלאה בעליה מרצון על הבימה הציבורית וגם אם זכות הציבור לדעת מי האיש או האשה המבקש ומחפש את אור הזרקורים ומתיימר לחרוץ גורלות לשלום או למלחמה – עדיין עומדת להם הזכות לפרטיות – כמו לכל אדם.

זכות מוגבלת לנבחרי ציבור – אך עמידה לפחות במתחם שבין האשה לילדים. אלא אם  מדובר בחשיפה שיש בה ידע  המשנה לחלוטין, משמעותית את הערכת יכולת התיפקוד של ראש הממשלה המכהן.

סיפורי שרה והעוזרת אינם בליגה הזאת. הם עלולים לייצר תוצאה הפוכה לחלוטין מזאת שהתכוון לה צוות החושפים. מדובר ביכולתו של פוליטיקאי לשרוד מתקפה פולשנית בלב הבית. אם היא לא מחסלת אותו – היא מחזקת אותו. לפעמים היא מחסנת אותו.

 בהשוואה לאנשים טובים כמו אופיר שנשבר לו הפינס ונגמר לנו הפז והוא אכן היה התקווה הלבנה הסוציאל דמוקרטית של לא מעטים אהוד ברק ובנימין נתניהו עשו שניהם קאם בק נגד הזרם ומול תקשורת חסרת רחמים שטיפלה בהם לאורך שנים במינון ארס שיכול להרוג גם אנשים חזקים מאד.

אני שב וקורא על ברק וביבי "הישנים" שחזרו למתווה כשלים ידועים. זאת טעות באיבחון מפני שחשיפה נמשכת למתקפת תקשורת כשהיא מתנהלת בכל כלי אפשרי – מייצרת חיסונים.

פוליטיקאים בעלי סנטר זכוכית אינם עומדים בה בסיבוב הראשון. נשברים ונמלטים מן הסיבוב השני. הצמד שחזר בנחישות רבה לעוד סיבוב אחד לפחות מיקם את עצמו  במרכז המפה הפוליטית עם עודפי ניסיון מצטבר.  נוצר ציר פוליטי עמיד לחשיפות ויומני עוזרות בית, סוכנות משק – ואף למעלה מזה.

במבחן ההישרדות והרצון לחזור ולהוביל – הישרדות גם בשנים של כפור אופוזיציוני וכשאין לך מה לחלק למקורבים – נתניהו הוא בעל יכולת מוכחת: שרד סיבוב אחד של מהלומות שכוונו אל מה שנתפש כחוליה החלשה שלו ואל כל חוליה אפשרית.  הוא ישרוד גם את השני אלא אם נלמד שהוא לא רעייתו כשלו ברגע של אמת.

ובינתיים

כל מהלומה נוספת בשרה, מקדמת קדנציה נוספת לביבי.

תחשבו על זה.

 

11 Responses to “יורדים משרה עכשיו”


 1. 1 ניר 21 בינואר 2010 ב- 5:31 pm

  ואשרינו שזכינו למגיבים טרחנים כאלה. מה אתה חושב שאתה מוכיח בקשור לבלוג כזה או אחר, או לציטטה מתגובתך המונומנטלית לפוסט של מוישה זוכמיר מהתשיעי לדצמבר 2003?

 2. 2 אזרח. 21 בינואר 2010 ב- 3:58 pm

  ראש המכשלה.

  http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?p=1139

  ציטוט:"שר האוצר שהקפיד להצליף בלשונו בעניים שאינם רוצים לעבוד, וטען שאין עובדים עניים, רק בטלנים עניים, היה בין מפעילי חברה ששילמה – על פניו, בניגוד לחוק – שכר נמוך מהמותר לעובדת. נזכיר שוב: הצ'קים שקיבלה ליליאן פרץ לא הגיעו משרה נתניהו, הם הגיעו מנתניהו ב.ש. מהמעט שפורסם, החברה הזו היא שותפות של בני הזוג נתניהו.

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=1423658

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1143596.html

  ציטוט:""אני מבקש להבהיר דבר אחר", הוסיף נתניהו, "אשתי שרה לא מתערבת בענייני המדינה, זה פשוט אבסורד לקבוע את זה. יש תחום אחד שבו היא כן משפיעה. היא אומרת לי: ?היה קשוב יותר לזולת; היה קשוב לצורכי הקשישים, הילדים וניצולי השואה'. היא אומרת לי ?היה אבא יותר טוב, בן יותר טוב, חבר יותר טוב'. בזה היא מאוד משפיעה עליי. אני חושב שהיא עוזרת לי להיות בן אדם יותר רגיש וראש ממשלה יותר קשוב".

  נפלא.או,כמו שאומר המולדבי,ה-כ-ל גן עדן."אשרי" שזכיתי ל"מנהיגים" דגולים אלה.

 3. 4 חיים שיבי 21 בינואר 2010 ב- 3:44 pm

  מי שרוצה בהמשך מנהיגותו של נתניהו – יבין מכך שהתקשורת של ישראל אתמול יום ומחר לא מזיזה אותו מן המקום היציב באמצע המפה הפוליטית. לא אותו ולא את ברק שהפך איתו לציר של ממשל שמחפש ולפעמים מצליח לאתר את המכנה המשותף הרחב. מי שלא רוצה בה יבין מכך שהדרך לסיום עידן נתניהו אינה עוברת במטבח של שרה.

 4. 5 חיים שיבי 21 בינואר 2010 ב- 3:34 pm

  ידידי למה אתה מעמיס לי קישוריות לעדויות כאלה ואחרות על פינס. סיקרתי אותו מקרוב 17 שנה. כולל נאומים בכנסת. חקיקה. ניהול ועדת חוקה חוק ומשפט. ניהול ועדות אחרות. אני בהחלט כשיר לגבש דעה משל עצמי על פינס. הוא היה פרלמנטר בעל התנהלות סוציאל דמוקרטית. נקודה.

 5. 6 חיים שיבי 21 בינואר 2010 ב- 3:31 pm

  שאלה טובה. שני מבחנים לדוגמא. – א. אם היתה עבירה על החוק זה סיפור כמובן. ב. אם היתה התנהלות שהיא בניגוד מובהק להטפה פומבית. למשל – אתה מטיף לסילוק עובדים זרים מן הארץ – ואתה מעסיק אחת בבית. רוצה לומר – כל סיפור שיש בו כדי לשפוך אור משמעותי על המתאם שבין האדם לבין המסכה הציבורית שלו. אבל אדם בתפקיד ציבורי כאשר המידע מסייע להבין מפתחות אישיות שיש להם רלבנטיות למנהיגותו.

 6. 7 יוסי דר 21 בינואר 2010 ב- 2:58 pm

  חיים,

  למה אתה רוצה שנחשוב על זה?

 7. 8 אזרח. 21 בינואר 2010 ב- 2:52 pm

  ועד כמה השפעה זו משפיעה עלי .אם ישירות,אם בעקיפין.

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/041/207.html

  האמת המטרידה על נתניהו
  העובדה שביבי מאפשר לאשתו להחליט, למנות, לפטר, לקומם, להכתיב ולהלחיץ מערכות שלמות – הופכת אותו ללא כשיר כראש ממשלה.

  נראה לי שאתה תולה תקוות בשקרניהו.במיוחד התקווה ששקרניהו ידע להנהיג.לשקרניהו אין את זה.הוא אינו מנהיג.הוא פוליטיקאי.

  מדוע אני מכנה אותו שקרניהו ?

  http://www.notes.co.il/shalit/24049.asp

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/778886.html#resp

  http://www.imra.org.il/story.php3?id=28117

  ציטוט:
  "During the Middle East war in 1973,
  Mr. Netanyahu and another future prime minister, Ehud Barak, met Mr.
  Sharon
  in a small armored personnel carrier as he planned his daring
  crossing of
  the Suez Canal that turned the tide of the war.

  "Here we were, three future prime ministers, though no one knew it
  then, in
  this small A.P.C.," Mr. Netanyahu said

  איך אמר דוד שליט?

  "ביבי שנתפס בשקרים שוב ושוב, הוא ככל הנראה, פסיכופט פוליטי.נשאלת השאלה, למה לעזאזל הוא נסחף ככה? לשם מה? מה הוא מנסה למכור לנו? נדמה שהאיש היה רוצה לקבור אותנו בתוך איזה נרטיב מניפולטיבי של מלחמות ואיומים וסכנות – שרק הוא כמובן יכול לחלץ אותנו מהם – או לחילופין, להשקיע אותנו בהם לנצח."

  פאנטזיונר, המאמין בשקרים שהוא עצמו ממציא.

  ופעם נוספת לגבי פינס.

  פינס איש ה"לייבור" אינו יודע מה זה סוציאל דמוקרטיה.

  http://www.notes.co.il/shooky/24098.asp

 8. 9 רוני 21 בינואר 2010 ב- 11:44 am

  ואם, נניח, תיאורטית, לכאורה, אולי, שאת העוזרת העסיקה חברה בבעלות בנימין נתניהו ולא שרה וששולם לה פחות משכר מינימום – אז יש פה סיפור?

 9. 10 חיים שיבי 21 בינואר 2010 ב- 9:23 am

  חיוך. על פי ה"תחשבו על זה" אני לא חושב שאני מסגיר את עמדתי באשר לקדנציה שלישית של ביבי. האמת היא שטרם גיבשתי אותה. שתי השאלות שהעליתי כשאלות מפתח – אירן ופלשתין – הן השאלות שעל פי עמידתו במבחן שהן מציבות -המבחן הקיומי – אקבע ואגבש.

 10. 11 דודי 21 בינואר 2010 ב- 9:11 am

  חוץ אולי מהשורה התחתונה – מטרתו של עיתונאי צריכה להיות עיתונאות טובה, ולא השאלה כיצד תשפיע כתבה שלו על תוצאות הבחירות. יש להניח באופן כללי כי סיקור הוגן ומדוייק של המציאות, המתמקד בעיקר ולא בטפל, ישפר את סיכויי הבוחרים והנבחרים להגיע להחלטות טובה יותר.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: