"ירושלים אחת הערים הבטוחות בעולם"


לא ידעתם? לא הייתם שם ולא הקשבתם לדיווח של ראש העיר ירושלים ניר ברקת לפני כתבי חוץ במועדון כתבי החוץ הירושלמי jpc אשר במשכנות שאננים בבירה. הוא עמד מולם ושיווק עיר בטוחה. ואיך אנחנו יודעים? על פי מבחן השוואתי, על פי הסטטיסטיקה של מקרי רצח ביחס למספר תושבים.

.

צילום: יוסי זמיר, הארכיון המתעדכן תמיד של "פלאש 90" * תודה ליוסי ולצוות על האישור להבאת הצילום כאן – ברקת בעטיפה אתגרית של חומות העיר

היה שם כתב חוץ אחד שהעז לשאול איך זה שכיכר העיר ריקה יותר בימים אלה וכמה בעלי מסעדות "במשולש" הרחובות המרכזי או שנטשו כבר לתל אביב או שהם מתפללים לימים טובים יותר. ברקת ארז ושיווק את המסר הבא: יש פה ושם עושי צרות מוסתים (פייסבוק אמרנו?) אך הם באים בעיקר מחוץ לירושלים. המזרח ירושלמים ברובם באמת רוצים לחיות איתנו בשלום. הוא יודע. הוא בשיח מתמיד עימם.

כתושב הגבעה הצרפתית שאינה רחוקה מאד מן הכפר עיסאוויה וחגורת אוכלוסייה ערבית צפופה מסביב – הייתי זקוק למסר הזה. שמעתי את היז הונר דה מיור – ונרגעתי. אם כך – הכל בסדר. אפשר להמשיך לטייל עם כלבתי שאנטי בחצות הלילה ללא חשש. 

אחר כך המשיך ברקת במסע שיווק הבירה השלווה וציין כי המנהל העירוני שלו עושה הכל כדי לפתח ולתקצב תנופת פיתוח. שכן, הבהיר, הסיבות להגירה ועזיבה הן בין היתר איכות חיים בירידה. בירושלים – אין ירידה. יש עלייה בכל תחומי החיים ואיכותם.

קודם כל ציון טוב לראש העיר על אריזה ושיווק של מסר מרגיע ומאושש לכתבי החוץ. עכשיו אפשר לדבר ירושלמית רק בינינו מפני שהם לא יקראו אותי ואל תגלו להם. מזה 9 חודשים שיש לי זכות להיות חלק ממסע התנגדות עיקש של חבורת מתנדבים תושבי השכונה והכפר גם יחד שאינם רוצים לראות מטמנת פסולת בניין במרחק מאות מטרים מבתי מגורים ומוסדות חינוך. העיריה – משיקוליה שלה – פועלת ודוחפת להקמתה.

איך שלא תמרחו את הנתונים, אדוני ראש העיר וצוות הירוקים העירוני האמור לשמור על איכות חיינו, המטמנה הזאת אם תקום תהיה פגיעה באיכות החיים של תושבי המרחב סביבה. אנחנו אכן נלחמים בה כדי למנוע הגירה של אוכלוסייה שהיא עוגן יציב בתפר רגיש. אנחנו עושים זאת יד ביד עם המנהיגות הערבית המתונה השכנה – כל עוד יש כזאת – בין היתר כהמחשה לעובדה שירושלמים יכולים לשלב ידיים כשמאיימים על איכות החיים שלהם.

אך אין לנו אשליות רבות באשר למצב הבטחוני. יש במרחב הזה גם תאי טרור בהתהוות והכנה לפעולה. הקמת מטמנה היא תוספת דלק וחומרי התססה למדורה שגחליה רוחשים.

סליחה, אדוני ראש העיר, שאנחנו לא כתבי חוץ. רק תושבים החיים כאן. מיוני 2015 סירבת לבקשה לפגישה עם נציגות של השכונה והכפר. זה לא שיתוף. זה לא דיאלוג. זאת לא פעולה להגברת איכות חיים.

להפך.

0 Responses to “"ירושלים אחת הערים הבטוחות בעולם"”  1. להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: