ניר ברקת: לא מזיז לו


למעלה משנה, מקיץ אל קיץ, פועלת קבוצת אזרחים בשכונה ירושלמית בשיתוף עם המנהל הקהילתי כדי לעצור מפגע העלול להזיק לבריאות התושבים ולסכן את מאזן האוכלוסייה באזור. מפגע שיש עימו גם חשש לתסיסה ביטחונית במרחב החיים של שכונת תפר.

לא מזיז לו. 

למעלה משנה חקרו ולמדו התושבים הפעילים שאיכפת להם גורל המקום שקבעו בו את ביתם  מה עושים מטמנת עפר ושברי סלע כשהם מובלים ונגרסים בקירבה חסרת תקדים לשכונת מגורים – בכמויות ענק, מסביב לשעון.

הם מצאו כי המתכננים בעיריית ירושלים לא עשו את שיעורי הבית  שלהם. הם מצאו כי במקומות  בהם פעלה מטמנה שכזאת נרשמו מקרי תחלואה – עד שנסגרה. יו"ר המנהל הקהילתי בשכונה קרא לתכנית הזאת "הזויה". לפעילים אחרים יש הצעה לשמות נוספים.

לא מזיז לו.

ניר ברקת יירשם בתולדות הגבעה הצרפתית כראש עיר שזה לא מזיז לו. גם כאשר מנהלת בית החולים "הדסה" על הר הצופים הביעה התנגדות. גם כאשר חברי כנסת מקשת סיעות ושאינם מתגוררים בשכונה – דוד אמסלם, מיקי לוי – ורבים אחרים, חזרו ואמרו בישיבות  ועדת הפנים כשעסקה בנושא זה  כי את תכנית הקמת המטמנה ליד הגבעה הצרפתית  צריך להוריד מעל סדר היום. לטמון אותה בפח האשפה של תכניות כשל שדינן להיגנז. 

מה כן מזיז לו?

ניר ברקת מבקש לעבור מן ההגה העירוני המקומי אל הזירה הארצית – אל ראשות הממשלה. תושבי הגבעה הצרפתית  וירושלמים שאיכפת להם יזכרו כי בעת מבחן קשב לאזרחים האיש הזה ומנגנון הדוברות  שלו ציירו פעילי קהילה שאיכפת להם כזורעי בהלה. כמפחידי ציבור.  כמי שטומנים את ראשם בעפר מפני שאינם מוכנים לראות נתונים המעידים שאין נשקפת סכנה לבריאותם.

כך על פי עיריית ירושלים ותגובתה לחשיפה האחרונה של אוהד חמו בערוץ 2 ובהנחה שהיז הונר דה מיור עומד איתן מאחורי הודעות הדובר שלו. במקום לשבח אחריות קהילתית – באה "נזיפה" עירונית: "המתנגדים מפחידים את הציבור ללא צורך".

עוד בטרם נלמד היקף הסכנה ברור לכל מי שעיניו בראשו כי המטמנה לא תוסיף בריאות למעגל התושבים בקירבתה. היא תגרע. על פי האגף לבריאות הציבור במשרד הבריאות – לא נעשה מה שצריך היה להיעשות כדי למדוד ובדרך אמינה ובלתי תלויה כמה תגרע.  

אך לעיריית ירושלים (וקבלנים) אצה הדרך.

ניר ברקת? זה לא מזיז לו.

זה מזיז לנו (מאד) בהערכת האיש המבקש לעצמו מקום בצמרת.

0 Responses to “ניר ברקת: לא מזיז לו”  1. להגיב

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: